English

Můj kamarád Arfík

Datum: 03. 12. 2018
Kategorie: Centrum náhradní rodinné péče

Pozvánka na film a besedu o pěstounství

V neděli 09. 12. 2018 od 17:30 hodin zveme všechny zájemce do kinosálu Malé scény v Ústí nad Orlicí na tématický podvečer věnovaný pěstounské péči, který pořádá ústeckoorlická pobočka organizace Amalthea ve spolupráci se svitavskou organizací Děti patří domů. Oba spolky dlouhodobě doprovází náhradní rodiny.

V 17:30 hod zahájíme promítáním filmu Můj kamarád Arfík, který vznikl jako společný projekt nezávislého sdružení yFilm a organizace Děti patří domů, z.s. 

Následovat bude beseda rozdělená do dvou částí. Nejprve můžete pohovořit se dvěma dlouholetými spolupracovníky organizace Děti patří domů, z.s. o jejich osobní zkušenosti s pěstounskou péčí. Navazovat bude druhá část besedy, kde se zájemci mohou zeptat sociálních pracovníků Amalthea na vše, co je o pěstounství a procesu, jak se stát pěstounem, zajímá.

Napadlo vás někdy, jak žijí ty tisíce dětí, o které se nemohou nebo nechtějí starat jejich rodiče? Slyšeli jste o tom, že některé z těchto dětí mohou vyrůstat u pěstounů? Přemýšleli jste o tom, jak vypadá taková rodina? Jak žije, co prožívá?

Na tyto a další otázky získáte odpovědi v rámci neformálního nedělního odpoledne. Akce se koná v rámci osvětové kampaně Staň se pěstounem, kterou od roku 2010 realizuje organizace Amalthea z.s.

 Vstupné ZDARMA, drobné občerstvení zajištěno. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi.