English

Poběžte s námi s Teribear!

Datum: 27. 8. 2018
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Pomoc ohroženým maminkám

Rok se s rokem sešel a náš dlouhodobý projekt je opět součástí skvělé sportovně - charitativní akce Teribear hýbe Prahou , pod záštitou patronky Terezy Maxové, která bude probíhat ve dnech 6. 9. - 15. 9. 2018 na vrchu Vítkov v Praze.

Pojďte si s námi zaběhat na podporu těhotných žen ve svízelné životní situaci!

Proč? Protože máma je máma! Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek, potkalo ji něco těžkého a neumí si se situací poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou.

Příběh:
Radka je těhotná, za pár týdnů porodí. „Nevyrůstala jsem se svými rodiči jako ostatní děti,“ říká o sobě. „Nejdřív jsem byla v kojeňáku a pak si mě k sobě vzali pěstouni. To mi byly skoro dva roky. U nich to bylo fajn, ale v pubertě se to začalo kazit. Problémů bylo tolik, že jsem u nich nemohla zůstat. V 15 letech jsem odešla do výchovného ústavu.“

Ve výchovném ústavu se Radka úspěšně vyučila kuchařkou a nyní bude muset odejít. Biologickou rodinu nepoznala a u pěstounů také být nemůže, i když jí nadále hodně pomáhají. „Už ale nejsem sama. Čekám miminko. Strašně se na něj těším a chci pro něj lepší start do života, než jsem měla já,“ říká Radka. „Chci mu zajistit domov, kde budeme my dva. Nemám ale dost peněz.“

Proto se obrátila na spolek Amalthea. S pomocí sociálních pracovnic se připravuje na příchod dítěte, učí se hospodařit a získala i to hlavní, co teď potřebuje – bydlení nedaleko pěstounů. Nadaci požádala o finanční pomoc při zařizování bytu a nákupu výbavičky pro miminko.

Více informací o projektu a možnostech podpory najdete ZDE