English

S důvěrou v rodinu - odborná konference

Datum: 12. 4. 2018
Kategorie: Amalthea

TISKOVÁ ZPRÁVA

RK centrum Chrudim, společný projekt chrudimské neziskové organizace Amalthea a Energeia, pořádá odbornou konferenci s názvem S důvěrou v rodinu. Konference proběhne ve čtvrtek 17. května 2018 v budově Krajského úřadu Pardubického kraje. V sále Jana Kašpara. Své dosavadní zkušenosti s rodinnými konferencemi zde budou prezentovat zástupci domácí odborné veřejnosti i jejich zahraniční kolegové.

Rozhovor na ČRo Pardubice na téma rodinné konference si poslechněte ZDE

Konference je určena pracovníkům ve státní i nestátní sféře, kteří pracují v oblasti péče o děti a rodiny. Cílem odborného setkání je sdílení zkušeností s rodinnými konferencemi v české i zahraniční praxi. Pořadatelé tak chtějí poukázat na efektivní přístup řešení rodinných problémů, který je u nás zatím stále málo využívaný. 

Rodinné konference vychází z přirozených zdrojů rodiny, podporují rodiny, aby nalezly vlastní řešení obtížných situací ohroženého dítěte. RK centrum Chrudim organizuje rodinné konference v Pardubickém, Královéhradeckém kraji a jeho okolí. Tato setkání mohou využít rodiny, které chtějí svoji obtížnou situaci týkající se dětí řešit vlastními silami.

Na květnové konferenci aktivně vystoupí nejen odborníci, kteří rodinné konference nabízejí, ale také rodinní příslušníci (děti i dospělí), kteří sílu rodinné konference měli možnost osobně zažít. 

Akci podpořilo Ministerstvo práce a sociální věcí, Pardubický kraj a Nadace J&T.

program ke stažení ZDE

přiháška ke stažení ZDE

Další informace najdete na www.rk-centrum.cz