English

Amalthea zvítězila s projektem Rodina pod lupou

Datum: 05. 5. 2017
Kategorie: Amalthea

TISKOVÁ ZPRÁVA

Nadační fond Tesco v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáháme rozdělí 90 neziskovým a příspěvkovým organizacím celkem 2,7 mil. Kč. V Chrudimi se lidé rozhodli podpořit organizaci Amalthea z. s.

V pátek 5. května předal ředitel obchodního domu Tesco Chrudim Michal Seidl za účasti starosty města Chrudimi zástupcům organizace symbolický šek na 30 tisíc Kč.

„Myslím, že rozhodnutí zákazníků Tesca v hlasování je správné a finance pro organizaci Amalthea jsou ve správných rukou. Vždyť soulad mezi dětmi a rodiči v rodině je tím největším štěstím,“ říká starosta Petr Řezníček.

 „Do soutěže Vy rozhodujete, my pomáháme jsme se přihlásili s projektem Rodina pod lupou,“ říká Hana Slezáková, PR pracovnice Amalthey, a dodává: „Dlouhodobě se zasazujeme o šíření osvěty v tématu pěstounské péče a díky podpoře Tesca budeme moci realizovat jednu z akcí v rámci kampaně Staň se pěstounem!

Veřejnosti přiblížíme netradiční formou téma rodiny a pěstounské péče. V rámci kulturní akce – koncertu či divadelního představení spojeného s besedou – otevřeme témata, na která se možná budete chtít zeptat. Hostem besedy bude známá osobnost, která se pěstounem stala nebo o tom vážně uvažuje.“
Tato kulturní akce proběhne na podzim letošního roku.

Díky tomu, že se lidé rozhodnou stát se pěstounem nebo alespoň budou šířit tuto myšlenku a tím ovlivní někoho jiného, kdo se jím jednou stane, pomohou tvořit lepší společnost. Protože děti, které vyrůstají ve funkční a milující rodině, jsou ve svém dospělém životě přínosem celé společnosti.

Děkujeme všem, kteří náš projekt podpořili!

 CELÉ ZNĚNÍ TISKOVÉ ZPRÁVY