English

Autem do terénu - nové vozy pro Amaltheu

Datum: 20. 1. 2020
Kategorie: Amalthea

Tisková zpráva

Vozový park organizace Amalthea se rozšířil o dva nové přírůstky. Naši sociální pracovníci mohou od nového roku pro práci v těrénu využívat nový automobil Ford Focus, na který jsme získali finance od Pardubického kraje a také v rámci programu ČSOB pomáhá regionům . Druhý automobil Kia je financován ze zdrojů Evropské unie, které jsme získali v rámci projektu Autem do terénu.

Díky novým automobilům můžeme snadněji realizovat sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, které jsou ohroženy sociálním vyloučením, což je jeden z ovlivňujících faktorů, kvůli kterým rodinám hrozí odebrání dítěte z péče rodičů.  Dostupnost služby je tedy právě pro tyto rodiny zásadní - často bydlí v menších obcích bez dobrého dopravního spojení, zároveň poskytování služby v přirozeném prostředí rodiny je z hlediska sociální práce efektivnější a levnější, než je ústavní péče, kdy je dítě mimo rodinu.

Automobil je tedy nezbytným pomocníkem sociálních pracovníků při cestách do rodin, který šetří jejich čas na cestách. Jsme pak schopni poskytnout potřebnou službu více klientům, tedy rodinám. Jedná se o dlouhodobě fungující službu, navazující na činnost OSPOD.  

Díky rozšíření vozového parku dojde ke zkvalitnění našich služeb směrem k rodinám – nyní můžeme zrealizovat více odborných intervencí v terénu, což je považováno za nejefektivnější způsob spolupráce s naší cílovou skupinou.

V Amalthee poskytujeme služby 240 rodinám po celém Pardubickém kraji, často ve špatně dostupných lokalitách. Ročně najezdíme přes 80 000 kilometrů. Vzhledem k technickému stavu některých automobilů nahradí nová auta některé z našich stávajících vozů. Průměrný věk našich aut je více jak 16 let. Pořízení nových automobilů je pro nás velkým přínosem.