English

Až na vrchol Sněžky

Datum: 29. 8. 2019
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Zpráva z výletu

„Tak na lanovce jedu poprvé!“ A takových poprvé zažily děti na letním pobytu v Krkonoších mnohem víc. Díky Nadaci Neeco jsme i letos mohli vyvézt 8 dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí za novými zážitky a na místa, kde ještě nebyly. 

Cestou do Velké Úpy jsme ještě zdolali Stezku v oblacích a pak už vzhůru na Portášky. Dobrodružná byla samotná cesta sedačkovou lanovkou za poměrně hustého deště, ale to nás nezlomilo.  Další den jsme měli v plánu mnohem vyšší vrchol – ten nejvyšší – Sněžku. Vyrazili jsme pěšky po hřebeni přes Růžohorky a po poledni jsem stanuli ve výšce 1 603 m. n. m. Pro nás všechny byl obrovským zážitkem překrásný výhled. Počasí nám tentokrát přálo. Neopomenuli jsme zavítat i do proslulé Poštovny. 

Poučná byla návštěva herní krajiny Pecka, která se rozprostírala přímo u naší chalupy. Jedná se o soubor dřevěných interaktivních objektů a soch zvířat. Děti se tak mohly povozit třeba v paroží jelena nebo strčit hlavu rysovi do tlamy a dozvědět se informace o těchto i dalších zvířatech, která v Krkonoších žijí.  

Jsme rádi, že děti mohly strávit část prázdnin v přírodě, smysluplnými aktivitami, a že přijely domů obohaceny o nové zážitky. Pobytu se účastnilo osm dětí ve věku 7-10 let a tři vedoucí. Většina z dětí u nás v minulosti navštěvovala předškolní klub Amálka.