English

Chrudimáci zažijí konkurz na rodiče v dokumentu režisérky Alice Nellis

Datum: 26. 9. 2016
Kategorie: Amalthea

POZVÁNKA NA AKCI

Pokud ještě nevíte, jak vypadá konkurz na rodiče, můžete se to dozvědět v Chrudimi 30. 9. 2016 od 17:00 hodin v sále Gymnázia Josefa Ressela.

Zájemci o nevšední filmový zážitek mají totiž možnost vidět dokumentární film režisérky Alice Nellis Adopce – konkurz na rodiče.

Po filmu od 18:30 je pro vás připravena zajímavá beseda na téma náhradní rodinné péče. Zeptat se můžete na vše, co vás o tomto tématu zajímá. Diskutovat s vámi budou odborníci i zástupci z řad pěstounských rodin. Přijďte se dozvědět více o pěstounství a adopci.

Film je výjimečný svým obsahem, který má charakteristiku časosběrného dokumentu. Diváci jsou ponořeni do procesu osvojení dítěte od rozhodnutí rodičů pro osvojení až do okamžiku přijetí dítěte novou rodinou. Dokument Alice Nellis má v otázce, zda rodinu tvoří propletené geny či láska, jasno. Ukazuje, že adoptivní proces se všemi byrokratickými komplikacemi, nároky na pár v očekávání a návaly prudkých emocí, si v ničem nezadá se skutečným těhotenstvím. Osvojení dítěte sleduje režisérka, která si ho sama prožila, na příbězích několika manželských dvojic, a to ve fázi úřednické přípravky, prvního shledání s dítětem i postupného sžívání rodiny v nové sestavě. Citlivě nahlíží do podstaty rodičovství se všemi odměnami a riziky, které pro pár v nových rolích představuje.

Bohaté občerstvení zajišťuje jídelna Kruh zdraví a obchod nejen s kávou Mlsný Pecivál.

Akci pořádá Amalthea z. s. ve spolupráci s Centrem náhradní rodinné péče Litoměřice v rámci Týdnů pro duševní zdraví. Promítání s besedou je podpořeno městem Chrudim a Pardubickým krajem, který v září 2016 zahájil celokrajskou kampaň „Pěstounství pomáhá dětem vyrůstat v rodině“.

Akci finančně podporuje město Chrudim a MPSV.