English

Hledáme posilu do našeho týmu na pozici Sociální pracovnice/pracovník

Datum: 16. 3. 2016
Kategorie: Centrum náhradní rodinné péče

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

Amalthea z.s. (pobočka Chrudim) přijme do svého programu Centrum náhradní rodinné péče poskytující sociálně-právní ochranu dětí a další návazné služby pěstounským a adoptivním rodinám na území Pardubického kraje sociální pracovnici / sociálního pracovníka na úvazek 1,0 na dobu určitou (do 30.4. 2017, poté možnost prodloužení). Předpokládaný nástup květen 2016 (nebo dle dohody).

Náplň práce:
Náplní práce je terénní i ambulantní spolupráce s náhradními (zejm. pěstounskými) rodinami a dětmi - sociální poradenství, sociální terapie, vzdělávání náhradních rodičů a jeho koordinace, skupinové aktivity s dětmi i dospělými (i během vícedenních pobytových aktivit), zajištění kontaktu s vlastní rodinou dětí, zajištění respitních služeb pro pěstouny, vyhledávání nových pěstounů, spolupráce s dobrovolníky, kontakt s úřady a dalšími spolupracujícími subjekty v celém Pardubickém kraji. Sociální pracovník se podílí také na zpracování metodických postupů při práci s dětmi a pěstouny/adoptivními rodiči.
Do pracovní náplně bude patřit i oslovování, vyhledávání, zaškolování a vzdělávání dobrovolníků, koordinace dobrovolnických aktivit a hodnocení dobrovolnického programu organizace. Jedná se o práci s lidmi, kteří se dobrovolně podílejí na poskytování služeb v rodinách (přímo v rodině nebo na jednodenních či vícedenních pobytových akcích).

Požadujeme:
- VŠ nebo VOŠ vzdělání pro přímou sociální práci s rodinami dle zákona č. 108/2006 Sb. v platném znění a pro sociálně-právní ochranu dětí dle zákona č. 401/2012 Sb. v platném znění
- další vzdělání (psychoterapeutické výcviky, krizová intervence apod.) výhodou
- znalost práce na PC (Windows, MS Office, internet)
- řidičský průkaz sk. B a řidičské zkušenosti
- znalost problematiky systému péče o ohrožené děti a náhradní rodinné péče
- ochotu dále se vzdělávat, podílet se metodické a koncepční činnosti programu Centra náhradní rodinné péče

Výhodou je praxe v sociální oblasti a v sociálně-právní ochraně dětí.

Nabízíme:
- know-how v oboru se širokým rozvojovým potenciálem
- spolupráci v týmu a metodické zázemí
- profesní rozvoj na zajímavé pozici
- možnost dalšího vzdělávání
- možnost zapojení do transformace systému péče o ohrožené děti v České republice
- pružnou pracovní dobu a 5 týdnů dovolené

Každý zájemce zašle přihlášku do výběrového řízení, strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu ria@amalthea.cz.

NEJPOZDĚJI DO 4. 4. 2016!

Na základě zhodnocení zaslaných podkladů (životopis, motivační dopis) budou vybraní uchazeči pozvání k osobnímu pohovoru do organizace.

Výběrové řízení proběhne dne 7.4. 2016 na adrese Městský park 274, Chrudim.
O konkrétním čase pohovoru budou vybraní uchazeči informováni nejpozději 5.4.