English

Kalendář MÍT RODINU ...

Datum: 01. 1. 2020
Kategorie: Centrum náhradní rodinné péče

Tisková zpráva

Amalthea ve spolupráci se skvělým fotografem Petrem Wagenknechtem vydala ojedinělý kalendář. Nástěnný kalendář pro rok 2020 s příznačným názvem MÍT RODINU... je inspirován příběhy pěstounských rodin. Najdete v něm fotografie a skutečné příběhy rodičů – pěstounů i dětí, které vyrůstaly v pěstounské rodině.

Srdečně Vás zveme na jeho křest, který se uskuteční 30. ledna 2020 v nádherných prostorách Městského muzea v Ústí nad Orlicí. Po křtu a hudební produkci skupiny Bandal bude následovat beseda pro zájemce o pěstounskou péči. 

Kalendář vznikl díky nápadu a nezlomné energii přechodné pěstounky Věry. „Jako pěstounka se pravidelně setkávám s ostatními pěstounskými rodinami, setkávám se s radostmi i strastmi jejich života, s životními osudy dětí v pěstounské péči. Mám dojem, že mezi veřejností je téma pěstounské péče stále jakési tabu, a proto jsem se rozhodla něco podniknout. Chtěla bych téma pěstounství „popularizovat“ a přinést více informací o naší práci,“ říká Věra.

Amalthea už 15 let doprovází pěstounské a adoptivní rodiny v Pardubickém kraji a dlouhodobě se věnuje popularizaci pěstounské péče a komunikaci tématu náhradní rodinné péče směrem k veřejnosti. Nápad paní Věry, která si jako přechodná pěstounka vybrala Amaltheu k doprovázení, nás inspiroval, a tak mohl vzniknout kalendář.

Za fotografiemi plnými energie stojí fotograf Petr Wagenknecht, držitel dvou cen z Czech Press Photo, jehož  mezinárodní fotografický web SLR Lounge ho zařadil mezi 150 nejlepších svatebních fotografů světa.   

Za celou organizaci bychom chtěli poděkovat dárcům, bez kterých by kalendář nemohl vzniknout. V neposlední řadě děkujeme pěstounským rodinám, které se nebály obětovat část svého soukromí a vyprávěly svůj příběh veřejnosti.  

Pokud Vás kalendář zaujal a chcete se stát jeho vlastníkem, kontaktujte nás prosím.

Kontakt:
Hana Slezáková Kadlecová
fundraising a PR

e-mail: hana.slezakova@amalthea.cz
mobil: 777 752 830

 Akce je finančně podpořena v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáháme.