English

Když se rodiče rozejdou…máme volná místa v podpůrné skupině pro děti z Chrudimi a blízkého okolí

Datum: 16. 8. 2021
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Informace o skupině Chrudim a Ústí nad Orlicí

21. září 2021 otevíráme v Chrudimi další, v pořadí již třetí podpůrnou skupinu pro děti, které procházejí, či si v minulosti prošly, obdobím rozchodu/ rozvodu svých rodičů.

22. září 2021 následně otvíráme první skupinu v Ústí nad Orlicí. Program pomůže dětem lépe se vyrovnat s rozchodem rodičů a zmírnit jeho negativní důsledky.

Setkání budou probíhat:

CHRUDIM: každé úterý od 16:30 hod do 18:00 hod v sídle organizace Amalthea z.s., Městský park 274, Chrudim.

ÚSTÍ NAD ORLICÍ: každou středu od 16:30 hod do 18:00 hod (čas je orientační, vyjdeme vstříc časovým možnostem dětí) v sídle organizace Amalthea z.s., T. G. Masaryka 115, Ústí nad Orlicí

Začínáme 21. září 2021 v Chrudimi a 22. září v Ústí nad Orlicí! Hlásit se můžete přes online formulář ZDE

Děti mohou hravou formou a v bezpečném prostředí sdílet své pocity, obavy, zkušenosti a přání. Nejsou do ničeho tlačeny - mohou se do připravených aktivit zapojit, nebo být jen v roli pozorovatele. Důležité je, aby se ve skupině cítily dobře a měly možnost poznat, že nejsou samy, kdo prožívá něco podobného.

Skupina je určena pro děti ve věku 6 - 12 let, které jsou vlivem rozvodu či rozchodu rodičů v obtížné a často nesrozumitelné situaci. Od září do prosince 2021 proběhne v prostorách organizace Amalthea v Městském parku celkem 12 setkání. Každý týden se 2 proškolení průvodci budou dětem věnovat 1,5 hod.

Program je bezplatný a je realizován ve spolupráci s organizací Jak dál?

Kontakt pro přihlášky a další informace:

Anna Matějková 
e-mail: anna.matejkova@amalthea.cz 
tel. 776 752 819
WEB:  www.amalthea.cz/detska-podpurna-skupina

Pro přihlášení je nutný souhlas obou rodičů. Důvodem je minimalizace případných konfliktů mezi rodiči a aktivní spolupráce průvodců s rodiči a dítětem.

Je možné přihlásit i sourozence.

LETÁK PRO RODIČE KE STAŽENÍ ZDE

LETÁK PRO DĚTI KE STAŽENÍ ZDE