English

Konec nouzového stavu

Datum: 18. 5. 2020
Kategorie: Amalthea

Informace o činnosti Amalthea a poděkování

Pondělí 18. května je v České republice prvním dnem bez nouzového stavu.

Co to znamená pro Amaltheu? Především to, že se můžeme vrátit ke své práci, a plně se věnovat klientům a probíhajícím projektům.

V průběhu koronakrize jsme nezaháleli. Po vyhlášení nouzového stavu jsme šili roušky, které jsme i s dezinfekcí distribuovali klientům. Vytvořili jsme facebookový profil zejména pro klienty z Centra pro předškoláky Amálka, kde jsme průběžně zveřejňovali tipy pro rodiče týkající se výchovných postupů v náročných situacích, tipy jak smysluplně trávit volný čas s dětmi apod. Po zavření škol jsme do rodin rozváželi balíčky pro děti s výtvarnými a učebními materiály a hrami.

Poskytovali jsme terapeutickou podporu dětem a rodinám v krizi. Nabízeli jsme mediace online. Připravili jsme infomateriály a průvodce pro klienty, aby se v nastalé situaci mohli co nejlépe zorientovat. Pravidelně jsme publikovali články našich terapeutů, které měly za cíl snížit napětí ze zpočátku velmi nepřehledné situace.

Tiskli jsme také výukové materiály pro děti, kterým jsme poskytovali pravidelné online doučování. Pro rodiny, které neměly doma techniku a děti by tak byly po návratu do školy výrazně pozadu, jsme ve spolupráci s nadacemi a soukromými společnostmi zajistili počítače a připojení k internetu. Rodinám, které přišly v době krize o výdělek jsme se snažili pomáhat potravinovou a jinou materiální pomocí.

Po celou dobu koronakrize jsme také, zejména prostřednictvím Asociace Dítě a Rodina a prostřednictvím poskytování rozhovorů a medializací tématu, usilovali o znovuobnovení části našich služeb, které byly k 18. 3. 2020 pozastaveny. To se podařilo, a od 11. května můžeme opět poskytovat služby v obou programech – Podpora pro rodinu a dítě a Centrum náhradní rodinné péče. Pouze Centrum pro předškoláky Amálka otevře až 27. května 2020.

V průběhu celého náročného období nám pomáhali nadace, samospráva, soukromé společnosti a jednotlivci, kterým bychom tímto chtěl vyjádřit velký dík. Pokud bychom na někoho omylem zapomněli, prosím neváhejte nás na tuto skutečnost upozornit.

Děkujeme:

ACE Trade spol. s.r.o.
Česká republika/ centrální dodávka OPP
Evona Chrudim
Farní charita Chrudim
Holly Solutions s.r.o.
Krajský úřad Pardubického kraje
Město Chrudim
Město Pardubice
Nadace České Spořitelny
Omega Plus Chrudim
OSF
Potravinová Banka Pardubice
Testuj.to
Učíme online
Vodní zdroje Ekomonitor, spol. s.r.o./ Bioanalytika

Ivana Machková
Hana Vitáčková
Kateřina Fišarová Stránská
Kateřina Helmeczi
Kateřina Kittnarová
Nora Fridrichová
Šárka Vávrová
Zuzana Kučerová
Zuzana Novotná
zaměstnanci Amalthea z.s.