English

Na cestách s žabákem Ferdou

Datum: 17. 7. 2019
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Článek

Letošní pobyt s dětmi z Předškolního klubu Amálka a jejich rodiči se uskutečnil opět v Táboře J. A. Komenského v Bělči nad Orlicí. Počasí bylo poslední červnový týden skutečně letní, tak jsme si mohli společně s dětmi dostatečně užívat koupání v rybnících i putování stinným lesem.

První den jsme zvládli dlouhý výlet z Rytířského hradiště do tábora. Další program byl již ve znamení her, sportování a tvoření a také nezbytného večerního táboráku.

Letošním táborovým průvodcem byl žabák Ferda, který seznamoval děti se svými kamarády z rybníka i lesa a přichystal pro ně řadu úkolů, her a hádanek.

Samotný pobyt v přírodě byl pro děti obrovským zážitkem. Pro děti z našeho klubu je takový výlet něco výjimečného, něco, co běžně nezažívají. My, pracovníci předškolního klubu, jsme naopak ocenili možnost prožít s dětmi delší čas a vidět je a jejich rodiče v běžné interakci. Našel se i časový prostor pro rozhovory s rodiči o výchově a vzdělávání jejich dětí.

Zpětnou vazbou pro nás bylo to, že se nikomu z tábora nechtělo odjíždět.

Akce byla uspořádána v rámci projektu „Společně do školky!“, který je spolufinancován Evropskou unií. Akce se zúčastnilo 9 dětí z klubu se svými rodiči.