English

Na koloběžce k "moři" ... aneb o pěstounské péči

Datum: 21. 9. 2017
Kategorie: Centrum náhradní rodinné péče

REPORTÁŽ na pokračování

Náš kolega Petr se rozhodl vydat se k velké vodě na koloběžce. Bláznivý nápad? Možná. A aby toho nebylo málo, napadlo nás propojit koloběžku s tématem pěstounské péče.

Říkáme si, že být pěstounem je jako jet na koloběžce… Jízda na koloběžce není ani jízda na kole, ani samotný běh nebo chůze, ale je to vaše cesta, váš osobitý způsob. Když jste pěstounem, nejste ani máma, ani táta, ale máte svoje nezpochybnitelné a vlastně nenahraditelné místo v životě konkrétního dítěte.

V průběhu celého týdne jsme den po dni hledali paralely s jízdou na koloběžce a životním příběhem pěstounské rodiny Novákových. A paralely jsme opravdu našli. Cesta pěstouna stejně jako cesta na koloběžce může být místy náročná. Přináší ale i plno radosti a dobrodružství.

A pokud je člověk trpělivý, dosáhne kýženého cíle.

Více se dočtete v reportáži z jednotlivých dní: 

Reportáž DEN 1
Reportáž DEN 2
Reportáž DEN 3
Reportáž DEN 4
Reportáž DEN 5

Záměr uskutečnit takovou cestu a následně podpořit tvorbu propagačních materiálů k pěstounské péči se rozhodl pan Kostka, majitel firmy vyrábějící oblíbené koloběžky v Hanušovicích. K samotné cestě kolegovi dokonce zapůjčil cestovní speciál osazený brašnami.

Děkujeme za podporu!