English

Ne, to opravdu není "Ajfelofka" :)

Datum: 01. 11. 2021
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Zpráva z výletu na Ještěd

Na konci října jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili z Chrudimi na dlouho očekávaný vzdělávací pobyt v rámci projektu Včas a společně, který financuje Nadace České spořitelny. S desetičlennou posádkou dětí ve věku 7-12 let jsme po téměř 4 hodinách zdlouhavé cesty vlakem dorazili do Liberce. Cestou jsme hráli hry v rámci nichž se děti dozvěděly mnoho informací o Liberci a jeho blízkém okolí. Ubytování jsme měli zajištěno v Chatě Pláně na Ještědském hřebeni. Abychom do chaty dorazili včas, využili jsme ještědské lanovky. Ano, té, která o pár dní později spadla.

Po výborném pozdním obědě a zaslouženém odpoledním odpočinku jsme vyrazili prozkoumat Naučnou stezka Ještědské vápence, na které jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o geologii, geomorfologii, flóře, fauně a historii Ještědského hřebene.

Druhý den jsme vystoupili na vrchol Ještědu, kde jsme si prohlédli stavbu, již navrhl architekt Karel Hubáček. Navzdory silnému větru jsme si zde vychutnali výhledy do všech světových stran. Zejména pohled na hrad Bezděz, vrchol Ralsko či siluetu Lužických hor byl doslova dechberoucí.

Za všudypřítomného větru jsme pěšky sestoupili do města Liberec a prozkoumali centrum města. Libereckou poznávačku jsme zakončili v Hop aréně, kde děti mohly předvést a rozvíjet své pohybové dovednosti. Cestou zpět na chatu jsme hráli různé vzdělávací hry týkající se města Liberec a přírody v jeho okolí.

Poslední den jsme se zabalili a pěšky vyrazili na vlak, který směřoval zpět do Chrudimi.