English

Peříčkový týden se více než povedl!

Datum: 21. 5. 2019
Kategorie: Amalthea

Tisková zpráva

Peříčkový týden 2019 je za námi a přinesl skvělé výsledky! Do sbírky Kuře pomozte dětem se díky dobrovolníkům podařilo vybrat fantastických 983 753 Kč.  Tyto peníze pomůžou dětem, které to v životě neměli jednoduché. I my bychom se rádi připojili k poděkování za to, že pomáháte.

A kdo si v Peříčkovém týdnu vedl nejlépe? V letošním ročníku se zapojilo 754 dobrovolníků, kteří do 475 kasiček dokázali získat 983 753 Kč. S prodejem peříčkových broží pomohlo 92 organizací, škol, spojenců a přátel Kuřete. Mezi největšími borci jsou i studenti chrudimského Gymnázia Josefa Ressela, kteří dokázali do jedné z kasiček vybrat největší sumu z celé ČR, a to celých 11 125 Kč.

Studenti GJR Chrudim nám pomáhají pravidelně, a proto jim patří náš velký dík. I díky této částce můžeme uskutečnit náš projekt Mediace se zapojením dětí, se kterým jsme se do letošního ročníku sbírky zapojili. Obrovský dík patří všem, kteří do sbírky přispěli.

A tady je pár čísel, která potěšila nejen nás:
Kasička s největším výtěžkem: Zaměstnanci organizace Amalthea spolu se studenty Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi vybrali do kasičky neuvěřitelných 11 162 Kč.

Nejlepší organizace:
“Sdružení D” v Olomouci dokázalo se svými dobrovolníky pro Kuře získat zcela neuvěřitelných 42 045 Kč.

Nejlepší škola: 
Studenti Masarykova gymnázia Plzeň vybrali pro Kuře úžasných 62 675 Kč.

Nejlepší jednotlivec:
Jaroslava Hrušková 9 336 Kč.