English

Průvodce pro klienty

Datum: 19. 3. 2020
Kategorie: Amalthea

Příručka v době krizové situace

Milé rodiny! 

Současná krizová situace je náročná pro všechny, a pro ty z Vás, kteří jste řešili složité životní situace i před vypuknutím nákazy, je ještě náročnější. 

Narychlo jsme pro Vás sestavili „průvodce“ s informacemi, jak zvládat současnou situaci. Zohledňovali jsme to, že jste rodiče a zůstat v karanténě s dětmi může být složité, proto Vám přinášíme i tipy na to, jak to doma zvládnout. 

Vycházíme ze situace, která byla platná k 18.3.2020, je možné, že se některá nařízení mohou ještě měnit. Sledujte tedy aktuální dění a pokyny respektujte. 

Protože jsme se zveřejněním průvodce spěchali, odpusťte nám případné chyby. 

Jak fungujeme v Amalthee v této době?

Následující informace se týkají klientů, kteří s námi spolupracovali již před vypuknutím koronavirové nákazy, zejména v programu Podpora pro rodinu a dítě. Podobně budou fungovat služby i pro pěstounské rodiny, spolupracující s Centrem náhradní rodinné péče 

Dalším rodinám v tíživé situaci můžeme poskytnout alespoň informace. 

Naše služba – tedy sociálně aktivizační služby pro rodiny – byla nařízením vlády od 18. března 2020 přerušena. Nemůžeme tedy poskytovat služby tak, jak jste byli zvyklí. 

Cílem tohoto nařízení je omezit mezilidské kontakty na minimum, a tak bránit ještě většímu rozšíření nákazy.

Omezeným způsobem fungujeme i nadále, a to následovně: 

 • Poskytujeme pravidelné telefonické konzultace – buď na základě domluvy
s pracovníkem nebo vždy můžete zavolat (poslat SMS, prozvonit). Můžete se obracet s jakýmikoliv dotazy, s žádostí o pomoc, zkrátka s čímkoliv. Osobní kontakty nyní neprobíhají, takže je telefon, WhatsApp, Facebook či jiné aplikace jedinou možností. 


 • Pomůžeme Vám zabavit děti či se s nimi učit. Kromě konzultací s pracovníkem jsou některé tipy v této brožuře nebo na našem Facebooku, připravujeme zprovoznění facebookové skupiny, kde budou tipy na hry a učení pro děti od předškolního věku do cca 12 let. 


 • V nutných případech poskytujeme našim klientům materiální pomoc – trvanlivé potraviny, či hygienu, dokud budeme mít zásoby ve skladu. Těhotným a matkám s dětmi do 1 roku věku pak i potraviny čerstvé. 


 • Pro menší děti nyní připravujeme balíčky s výtvarnými potřebami pro zabavení dětí, pokud to bude možné, přidáme i dezinfekci a nějaké ochranné roušky. 
Možná se Vám to nezdá mnoho, ale naše možnosti jsou nyní velmi omezené. Každou případnou těžkost jsme připraveni s Vámi řešit individuálně. 
Zůstaňte v pravidelném kontaktu se sociálními pracovníky, neváhejte se na nás obrátit, kdykoliv potřebujete. 


  Věříme, že se s Vámi všemi po skončení nouzového stavu opět potkáme.

  Budeme se těšit! 

  Tým Amalthea z.s. 

  PUBLIKACE KE STAŽENÍ ZDE