English

Řešíte konflikt v rodině? Amalthea nabízí rodinnou mediaci.

Datum: 20. 10. 2016
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

NABÍDKA SLUŽEB

Co si představit pod pojmem mediace? Slovo mediace pochází z latinského slova mediare a znamená „být uprostřed“. Je to pokojný způsob řešení sporů a konfliktů za pomoci třetí strany - mediátora. Cílem je jasně formulovaná, srozumitelná a uskutečnitelná dohoda mezi dvěma stranami.

V neziskové organizaci Amalthea z. s. využíváme tento účinný nástroj řešení konfliktů od roku 2014. Službu nabízíme rodinám s nízkými příjmy bezplatně a diskrétně v prostorách organizace – v Chrudimi a České Třebové.

Konflikty jsou součástí našeho každodenního života. Mnohé z nich dokážeme zvládnout sami, některé se nám však nedaří dlouhodobě vyřešit a přinášejí nám trápení, napětí a obavy z budoucnosti. Nejvíce se nás konflikty dotýkají, pokud je zažíváme s nejbližšími lidmi. V případech sporů mezi rodiči trpí nejvíce děti.

Z hlediska dítěte je mediace nesmírně cenným nástrojem. Pomáhá nastavit pravidla, která vyhovují oběma partnerům. Tím se situaci rodiny zklidňuje. Dítě pak zůstává v kontaktu s oběma rodiči a navíc získá cennou zkušenost, že je možné a reálné těžkosti v životě díky společnému úsilí vyřešit.

A které jsou konkrétní situace, ve kterých může mediace pomoci? Nejčastěji řešíme spory rodičů, kteří se nemohou domluvit, kdo bude jejich děti po rozchodu vychovávat a jaké bude stanoveno výživné. Dále se u nás mohou rodiče domluvit na tom, jak si budou předávat o dítěti informace, podle jakých výchovných principů své dítě chtějí vést, jak to bude v případě, že dítě onemocní, s návštěvami u prarodičů, jakou školu nebo kroužky svému dítěti vyberou nebo jaké budou dítěti pořizovat dárky.

Služba je určena rodinám s nízkými příjmy a je poskytována bezplatně. Finančně je služba podpořena z prostředků MPSV Rodina.

Pokud jste z Pardubického kraje a řešíte rodinný konflikt, obraťte se s důvěrou na nás.
Kontakt: Gabriela Pavlíková, tel.: 774 452 077, gabina@amalthea.cz.

Leták ke stažení zde