English

Teribear běží i pro maminky v nouzi

Datum: 09. 9. 2020
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Tisková zpráva

Letos proběhne už šestý ročník běhu Teribear hýbe Prahou, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem za podpory ŠKODA AUTO a dalších významných partnerů. Začátek sportovní akce s charitativním přesahem je určen na 10. září v 10:10 hod.

Letošní ročník však provází významné změny spojené s omezeními v souvislosti s COVID19. Běh TERIBEAR opouští jedno konkrétní místo a stává se virtuální a skutečně bezlimitní akcí. Díky nové technologické podobě happeningu Hýbejte se s TERIBEAREM si běžci mohou užít pohyb a pomáhat odkudkoliv – stačí si stáhnout partnerskou běžeckou aplikaci Strava a registrovat se do databáze. Všechny zdolané kilometry se přenesou do výsledkové listiny podobně, jako tomu bylo i u předchozích ročníků. Za každý zaznamenaný kilometr věnují partneři akce 10 Kč na příběh pomoci, který si účastník běhu zvolí. 

Amalthea z.s. s Nadací Terezy Maxové dětem spolupracuje už mnoho let. V předchozích ročnících běhu Teribear jste si mohli vybrat náš projekt Pomoci ohroženým maminkám v nouzi a letos je tomu stejně. Tým Amalthea se do získávání kilometrů také aktivně zapojuje. Pojďte si s námi zaběhat za lepší budoucnost dětí a jejich maminek. Startujeme 10. září v 10:10. Běhat a chodit budeme tak dlouho, dokud se na výsledkové tabuli neukáže 10.000.000 Kč.

Náš příběh maminky v nouzi:

Ester je mladá maminka, je jí sotva 20 let. Vyrostla v dětském domově a život v běžné rodině nikdy nepoznala. V den své plnoletosti opustila ústav a vrátila se k rodičům, kde zjistila, že nezvládají péči o sourozence, sebe ani domácnost. Hodně proto utíkala ven, seznámila se s Jirkou a brzy otěhotněla. Těhotenství ji zaskočilo, měla obavy, že to nezvládne. Mladí rodiče neměli kde bydlet, neměli peníze.

OSPOD jim doporučil projekt Na začátku, který podporuje maminky v obdobné situaci. Pro mladou rodinu se podařilo zajistit bydlení, výbavičku pro miminko a Ester se začala na jeho příchod těšit. Nikolka se narodila před několika měsíci, oba rodiče se o ni dobře starají. Často se chtějí poradit, jak o malou správně pečovat. Jedno vědí jistě, Nikolka bude mít lepší dětství, než měla její máma.

Společně pohneme lidskými osudy a prostřednictvím projektu pro těhotné ženy v nouzi pomůžeme maminkám najít cestu ke svým dětem a dětem do bezpečné náruče mámy!

Chcete pomoci právě teď? Můžete zde. Děkujeme!