English

Zveme Vás na Den (pro) pěstounství na Zámku Pardubice

Datum: 30. 9. 2017
Kategorie: Centrum náhradní rodinné péče

TISKOVÁ ZPRÁVA

Pardubický kraj ve spolupráci s neziskovými organizacemi pořádá v neděli 1. 10. 2017 od 10:00 do 16:00 ve venkovních i vnitřních prostorech Pardubického zámku Den pěstounství.

Chceme poděkovat našim pěstounům v Pardubickém kraji za jejich ne vždy snadnou práci při péči o děti, které nemohou vyrůstat ve svých rodinách. Proto jsme připravili pro ně a jejich děti den plný her a zábavy. Pěstounů je ale v našem kraji stále málo, a tak chceme touto akcí pozvat i ty, které téma pěstounství zajímá a chtějí se o něm dozvědět více,“ říká Pavel Šotola, radní Pardubického kraje, který převzal nad Dnem pěstounství záštitu. „Letos plánujeme první ročník v Pardubicích, a rádi bychom, aby se z oslavy Dne pěstounství stala každoroční tradice.“ dodává Pavel Šotola.

Den pěstounství je den plný aktivit pro děti i pro dospělé. Nabídne tvořivé dílny, sportovní stanoviště či hru o vstupenky do zámeckých expozic a další drobné odměny.

„Součástí programu bude i možnost seznámit se s tématikou náhradní rodinné péče během setkání s odbornými pracovníky a získat informace a praktické zkušenosti od stávajících pěstounů“, upřesnila Hana Slezáková, PR pracovnice Amalthea, z. s., která se jako jedna z pořádajících organizací akce účastní.

Návštěvníci budou moci shlédnout film o přátelství a pěstounské péči Můj kamarád Arfík či výstavu obrazů Nadace J&T Já pěstoun. Připravena je diskuze s dětmi a mladými lidmi, kteří prošli náhradní rodinnou péčí. Den nabitý zážitky zakončí koncert folkové kapely HB.

Vstup na akci je zdarma. Po celý den je v areál zajištěno občerstvení. V případě nepřízně počasí bude vše probíhat ve vnitřních prostorech zámku.