English

Na koloběžce k "moři" DEN 3

Dnes se Petr pořádně zapotil!

Petr k cestě:

Dnes mi hodně pomohly esemesky od kamarádů. Dvakrát jsem zabloudil a najel si víc jak deset kilometrů, což je teda na koloběžce dost! Kopec střídal kopec. Nahoru jsem tlačil, okukoval jsem vinné sklípky a větrné elektrárny. Dolů to šlo krásně, 56km v hodině je můj osobák.

Že mi znovu došla voda, to rozepisovat nebudu, prostě se mi jí víc s sebou nevejde. Nakupuju si cestou pití a u krámu jsem zkoušel mluvit anglicky. Poradila mi cestu, že prý mluví jen trochu, a když jsme se loučili, tak z ní vylezla slovenka… Jinak to vedro se nedá vydržet!

Prvně se mi děje, že mám v puse tak sucho, že nejde ani polykat. Hodinu hledám ubytování na kraji Vídně. Ptám se a nikdo nic neví. Pak dlouhá sprcha a v sousedství pivo Hubertus!! Záchrana. Ale už nemám sílu jít hledat někde jídlo.

Příběh Novákových:

Pěstounka: S počůráváním a nočními běsy se to táhlo ještě do první třídy. Zhoršovalo se to vždy, když zažíval Tomáš nějakou zátěž – třeba ve škole, nebo jsme se nepohodli. Dokonce se nás několikrát ptal, jestli ho nevrátíme do dětského domova. Byla jsem ráda, že k nám jezdí někdo z Amalthey a že na to nejsme sami. Pomohli nám pochopit, co se Tomášovi stalo a jak se to nyní projevuje.

Asi ve čtvrté třídě jsem si všimla, že se ztrácejí doma peníze, malé částky. Občas se ztratilo i něco u Tomáše ve třídě. Nakonec Tomáše přistihla učitelka v obchodě při krádeži kindervajíčka.

S Tomášem jsme chodili k psychologovi, museli jsme být ve výchově důslední, v ničem nepovolit. Sociální pracovnice, která k nám jezdila, se bavila i s Tomášem. Prozradil jí, že by se chtěl vidět s mámou. To byl pro nás šok, byť jsme s tím tak nějak počítali. Ona se nikdy neozvala, Tomáš o ní před námi nikdy nemluvil. Našel si ji na facebooku.

Proběhla výměna fotek a došlo k setkání v Liberci. Máma tam přišla i se svojí dcerou, Tomášovou sestrou. Setkání bylo dopředu připravené, domluvené, byla tam s námi sociální pracovnice. Proběhlo to v klidu, i když jsme byli strašně nervózní. Když setkání skončilo, šli jsme s Tomášem do zoologické zahrady na bílé tygry.