English

Budu máma ...

Datum: 28. 1. 2020
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Nová kniha pro nastávající maminky v obtížné životní situaci

Někdy žena otěhotní do nepříznivých podmínek a neumí si se situací sama poradit. Díky včasné pomoci a podpoře se však bez ohledu na minulost může stát milující a pečlivou maminkou. Právě teď vyšla s podporou Nadace Terezy Maxové dětem kniha s názvem Budu máma... Publikace je srozumitelným průvodcem v období těhotenství, kdy vše nemusí být tak, jak jsme si představovali.

V Amalthee už od roku 2012 pomáháme díky dlouhodobé podpoře Nadace Terezy Maxové dětem nastávajícím maminkám, které se ocitly v těžké situaci. Za 8 let jsme podpořili téměř stovku žen, jejich partnery a novorozené děti. Při každodenní práci jsme si uvědomili, že nám chybí srozumitelný „návod“ pro tak náročné období, jakým těhotenství, porod a péče o kojence je.

Tak vznikla obsáhlá kniha Budu máma..., která je doplněna jemnými ilustracemi Lucie Beránkové. Je určena nastávajícím maminkám, které se v životě potýkají s těžkostmi, jako je např. chybějící podpora rodiny, mladý věk, pobyt v ústavním zařízení a podobně. Kniha provází celým, obdobím těhotenstvá a poskytuje důležité informace. Zejména o nutných lékařských prohlídkách, vztazích mezi partnery, vytvoření zázemí pro miminko, kojení atd.

Součástí publikace jsou i základní kontakty, kde hledat pomoc a podporu. Naším dlouhodobým cílem je pomoci nalézt správnou cestu matkám ke svým dětem a dětem do bezpečné náruče rodičů. Doufáme, že i tato kniha k tomu přispěje. Kniha je volně ke stažení  na webu organizace Amalthea ZDE Tištěnou verzi knihy budeme používat při přímé práci s klienty.

Děkujeme Nadaci Terezy Maxové dětem za podporu a spolupráci, bez níž by nemohla tato kniha vzniknout. Děkujeme paní Janě Vintrové a dalším klientkám za cenné připomínky a rady při tvorbě publikace.

ODKAZY:
Verze ke stažení (36MB)  ZDE
Verze pro tisk (300MB) ZDE