English

Herec Josef Pejchal četl dětem i dospělým o koze Amalthee na Multikulturním týdnu!

Datum: 01. 6. 2015
Kategorie: Amalthea

TISKOVÁ ZPRÁVA

„Všechny děti potřebují rodinu - vlastní, adoptivní nebo pěstounskou“, říká patron neziskové organizace Amalthea a herec Východočeského divadla Josef Pejchal. Na závěrečném Jarmarku v rámci Multikulturního týdne přišel tuto myšlenku podpořit i svou účastí a přečetl na Pernštýnském náměstí řeckou báji o koze Amalthee, která se starala o boha Dia a stala se tak první pěstounkou.

Celým letošním Multikulturním týdnem se vinulo téma rodiny – ať už jsme z jakýchkoliv kultur a zemí, rodinu zkrátka potřebujeme. „Je pro nás ctí, že jsme se na realizaci Multikulturního týdne mohli podílet a zároveň jsme příjemci finanční sbírky, která celý týden probíhala,“ říká ředitel Amalthey David Svoboda, „kromě vybrané částky 5873 Kč jsme získali možnost zviditelnit myšlenku, že dítě nemá vyrůstat v ústavu, ale doma, nejlépe s mámou a tátou. A teprve když to nejde, tak s náhradními rodiči. A právě pěstouny stále hledáme – pro malé i větší děti“.

Poděkování Amalthey patří všem zúčastněným a zejména pak Ivoně Baklíkové z Centra na podporu integrace cizinců a Andree Pavlíkové z Europe Direct, bez kterých by to rozhodně nešlo.

Kontakt pro novináře:
Mgr. Ria Černá, sociální pracovnice a psycholožka, ria@amalthea.cz, 775 559 179

Amalthea je nestátní nezisková organizace, která poskytuje sociální, vzdělávací, terapeutické služby rodinám s dětmi a zajišťuje výkon sociálně-právní ochrany dětí. Podporuje zdravé fungování rodiny, pomáhá řešit problémy tak, aby se předcházelo umísťování dětí mimo jejich vlastní rodinu, podporuje a doprovází náhradní rodiny. Více informací naleznete na www.amalthea.cz.