English

Křest knihy Můj pohádkový svět

Datum: 13. 1. 2023
Kategorie: Amalthea

Pozvánka na akci

Zveme všechny příznivce, podporovatele, spolupracující organizace a dárce na křest knihy Můj pohádkový svět. Knihu, kterou se nám spolu s Nakladatelstvím Pavel Mervart podařilo vydat, napsal devítiletý ukrajinský chlapec Danylo Senchyk.

Sám mladý autor přislíbil svoji účast a přijede do Chrudimi se svou babičkou z Ukrajiny, kam se mezitím rodina vrátila.

Akce se uskuteční v úterý 24. ledna od 19:00 v aule Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi. Adresa ZDE.

Hlavním motorem pro vydání knihy byla naše touha pomoci. Dvojjazyčnou knihu pohádek bychom chtěli zdarma nabídnout institucím jako jsou knihovny, školy, školky, dětské skupiny, mateřská a rodinná centra, centra pro ukrajinské ženy a děti atd. Věříme, že tak můžeme přispět k vzájemnému porozumění obou kultur.

Danylův příběh:

Osmiletý Danylo přijel v roce 2022 se svou maminkou, babičkou, a tehdy ještě nenarozenou sestřičkou, z regionu Buči. Zázemí našli na faře v Mikulovicích u Pardubic. Danylo chce být spisovatelem, vlastně jím už je. Své pohádky vymýšlí už od malička a postupem času příběhy "vypiloval" k dokonalosti. Danylova maminka mu při vyprávění pozorně naslouchala, a jeho příběhy pečlivě zapisovala. Prvních deset pohádek mělo být na jaře 2022 knižně vydáno v Kyjevě. Válka však překazila chlapcovy plány, a proto jsme se rozhodli, že mu pomůžeme s vydáním pohádek v Česku. To se nám nakonec ve spolupráci s nakladatelstvím Pavel Mervart podařilo. Kniha pohádek v českém a ukrajinském jazyce je doplněna o nádherné ilustrace třech studentek Gymnázia J. K. Tyla.

Kniha by nevznikla bez finanční podpory Pardubického kraje, obce Mikulovice a mnoha individuálních dárců, kteří na vydání knihy přispěli přes platformu Darujme.cz. Tímto Vám všem velmi děkujeme!