English

Okamžitá pomoc pro děti v souvislosti s krizí COVID 19

Datum: 01. 6. 2020
Kategorie: Podpora pro rodinu a dítě

Nový projekt pro ohrožené školáky

Díky podpoře Nadace České spořitelny, ČSOB, O2 Chytrá škola a Česko.Digital realizujeme nový projekt, jehož aktivity jsou zaměřeny na pomoc rodinám s dětmi, které se dostaly do obtížné situace v souvislosti s epidemiologickou krizí.

Mnoha rodinám klesly příjmy a řada z nich se dostala do tíživé finanční situace. Krize se negativně podepsala i na vztazích v rodinách. Na rodiče i děti dolehlo uzavření škol. Děti, které byly odkázány na distanční výuku, ji zvládaly, či dosud zvládají se značnými obtížemi. Některé z nich se kvůli nedostatku technického vybavení ocitly téměř mimo vzdělávání.

Hlavní aktivitou projektu je proto dlouhodobá a intenzivní podpora těchto dětí ve vzdělávání tak, aby dohnaly propady ve školních znalostech a aby nezažívaly po návratu do škol neúspěchy. Děti budou v rámci projektu vybaveny potřebnou technikou a bude s nimi dlouhodobě pracovat „asistent pro doučování“, který bude nejen učit, ale zároveň bude fungovat jako prostředník mezi rodinou a školou a bude pomáhat v komunikaci s učiteli.

Do projektu budou zařazeni i předškoláci, kteří potřebují podpořit před nástupem do 1. třídy. Potřebným rodinám nabídneme též materiální pomoc (např. pomoc při vybavení prvňáčků, potravinovou pomoc). Pro rodiny bude k dispozici finanční poradce a v případě potřeby terapeut. 

Projekt potrvá do konce roku 2020.