English

Pro zájemce o pěstounství, adopci

Náš život je cesta. Dopředu nevíme, kdy dojedeme do cílové stanice, ani to, jaké dopravní prostředky budeme volit nebo potřebovat. Dopředu nevíme jistě ani to, s kým budeme jednotlivé etapy cesty absolvovat.

Pěstounství je cesta. Pěstoun se stává láskyplným průvodcem dítěte, které se na své cestě často ztrácí, cítí se opomíjené, které může mít na své mapě bílá místa, a proto se bojí dalších svých kroků ...

Být pěstounem je velmi obohacující, ale také nelehká role. Chcete-li se stát pěstounem, průvodcem dítěte, rádi Vám na Vaší cestě pomůžeme. Bezdětné páry, jednotlivci i rodiny s vlastními dětmi - ti všichni mohou poskytnout těmto dětem domov a lásku. Přečtěte si 8 přehledných kroků, které Vás mohu přiblížit k rozhodnutí stát se pěstounem..

Kontakt: e-mail: pestouni@amalthea.cz, tel. 773 512 525

Akce, kde nás můžete potkat a dozvědět se více ... ZDE 

 

KROK 1 - Podání žádosti na MěÚ / Magistrát.

 

KROK 2 -  Návštěva sociálního pracovníka OSPOD u Vás doma.

 

KROK 3 - Kompletace spisové dokumentace a její postoupení KÚ k odbornému posouzení.

 

KROK 4 - Hodnocení spisové dokumentace. Pozvání na osobní jednání na KÚ. Psychologické hodnocení. 

 

 KROK 5 - Vzdělávání v rozsahu 48 hodin.

 

KROK 6 - Komplexní zhodnocení žadatele a vydání rozhodnutí.

 

KROK 7 - Vedení v evidenci osob vhodných stát se náhradními rodiči.

 

KROK 8 - Výběr doprovázející organizace

Publikace pro zájemce o pěstounství najdete ZDE

Napište nám

  • Účastník odesláním formuláře dává souhlas s použitím svých osobních údajů (titul, jméno, datum a místo narození, zaměstnavatel, adresa, pracovní pozice, telefon, email) ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů a Nařízení EU 2016/679 General Data Protection Regulation ze dne 27. dubna 2016., pouze pro potřeby evidence účastníků, vystavení a uchování osvědčení o semináři a pro marketingové účely. Tyto údaje nebudou poskytovány třetím osobám ani užívány k jiným účelům.